بدون دسته بندی | Armin3D.com

عزراییل چه شکلی بود؟ چرا با اون نرفتی تو زنده ای؟

در بخش بدون دسته بندی — admin @ 9:36 am October 14, 2019

من هستم مثل دیروز مثل روزهای قبل و پشیمون شدم چرا با اون نرفتم
چی شد که نمردی و هنوز زنده ای؟ راستش رو بخوای دقیقا در آخرین لحظه یعنی 1 ثانیه موند که بمیرم ترسیدم و از مرگ فرار کردم گفتم نمیخوام بمیرم شاید واقعا بمیرم و اگر بمیرم اونوقت دیگه زنده نیستم و شاید هنوز دلبستگی و وابستگی به دنیا و زندگی دارم مگه دست خودته که بمیری یا نمیری یا دقیقا در آخرین لحظه تصمیم بگیری و زنده بمونی آیا ازراییل فرصت میده که برگردی بیای این دنیا راستش آره تقریبا دست خود من بود اون هزراییل که کیاد کاری به ادم نداره قبل از مردن به ادم میگه اومدم جونت را بگیرم و تو بزودی میمیری بعدش ادم باورش نمیشه که راستی راستی میخواد بمیره و این شوخی نیست به خاطر همین ادم در شک و تردید قرار میگیره ایا واقعا داره میمیره armin3d.com یا این یک شوخی هست و همه چیز رو داره خواب میبینه اما این ازراییل که میاد باید باور کرد که اصلا با کسی شوخی نداره اون فقط یک ماموره و کاره خودش انجام میده اما ازراییل مهربونه خیلی مهربون مردم آزار نیست قبل از مردن به ادم یه لذتی میده که ادم دوست داره زود و فوری تا دیر نشده بمیره اما فقط چون باورش نمیشه به ازراعیل میگه میتونم یه لخظه برم و بعدش بر کی گردم منو بکش ازراییل لذت رو بیشتر میکنه و میگه مگه داری لذت نمی بری من که همه لذتهای دنیا رو یکجا به تو دادم و از این پس نیز لذت هر لحظه بیشتر و بیشتر میده با من بیا و بریم به ان دنیا اما ادم با اینکه دلش میخواد بره فقط یه شک کوچک که ایا اینها وهم و خیاله یا واقعی یه فرصت ک.چک کیخواد برگرده و بعدش با عزاییال بره به اون ددنیا اما ازراییل میگه اگه بری دیگه به این زودی ها نمیام دنبالت پس زود تثمیمت رو بگیر من هم گفتم فعلا نمیخوام بمیرم تا این حرفو زدم همه جا روشن شد نوری بسیار شدید و پس از اون دیدم ازراییل نیست و من هستم مثل دیروز مثل روزهای قبل و پشیمون شدم چرا با اون نرفتم این یک واقعیت بود و ازراییل با مهربونی تمام اومده بود فقط یادمه در آخرین لحظه به من گفت میخوای بری برو اما خیلی پشیمون میشی. افسوس.

اگر صدای لپتاب شما ضعیف هست کلیک کنید

در بخش بدون دسته بندی — admin @ 4:19 pm October 12, 2019

راههای زیادی هست که اینجا یکی از ساده ترین را می توانید یوز کنید یعنی استفاده کنید برای تقویت صدا و افزایش صدای ان درسمت راست Taskbar ویندوز بر روی علامت بلندگو کلیک راست کرده و بر روی گزینه Playback Devices کلیک میکنیم و در سربرگ Playback بر روی Speakers کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب میکنیم و از سربرگ Enhancements تیک گزینه Loudness Equalization را میزنیم و سپس کلید okرا فشار میدهیم و از تقویت صدا لذت میبریم.ان

بگو چند چند شد؟ورود خانومها ار گل بود

در بخش بدون دسته بندی — admin @ 5:49 pm October 10, 2019

ورود خانومها پر گل بود نتیجه پایانی نیمه اول 7 تا نتیجه بازی چند چند شد 4 گل  زدیم بسه؟ یا بیشتر میخوای  در کمتر از 40  دقیقه 4 گل  آقا و خانوم میخوایشد 6 تا نتیجه رو مینویسم ایران به کامبوج گل میزنه یکنفر خبر از نتیجه فوتبال ایران به کامبوج رابده باور بکنی میخوای باور نکنی نتیجه این بازی تا دقیقه 12 رو به شما با پحش زنده فوتبال میکم داور به نظرم هندی هست تماشاگران زن هم در استادیوم تیم ملی ایران رو دارند تشویق می کنند یکنفر خبر از نتیجه فوتبال ایران به کامبوج رابده و ا اما نیچه بازی استرالیا با ن-پال نپال 5 بر 2 به سود استرالیا شد نتیجه تا این لحظه دقیقه 18 نیمه اول و پایانی رو بعدا میگم نتیجه پایانی بازی ایران 14 کامبوج 0 در همین لحظه گل سوم را ایران زد….منبع از سایت armin3d.com

شد 6 تا نتیجه رو مینویسم ایران به کامبوج گل میزنه

در بخش بدون دسته بندی — admin @ 5:43 pm

نتیجه بازی چند چند شد 4 گل  زدیم بسه؟ یا بیشتر میخوای  در کمتر از 40  دقیقه 4 گل  آقا و خانوم میخوای یکنفر خبر از نتیجه فوتبال ایران به کامبوج رابده باور بکنی میخوای باور نکنی نتیجه این بازی تا دقیقه 12 رو به شما با پحش زنده فوتبال میکم داور به نظرم هندی هست تماشاگران زن هم در استادیوم تیم ملی ایران رو دارند تشویق می کنند یکنفر خبر از نتیجه فوتبال ایران به کامبوج رابده و ا اما نیچه بازی استرالیا با ن-پال نپال 5 بر 2 به سود استرالیا شد نتیجه تا این لحظه دقیقه 18 نیمه اول و پایانی رو بعدا میگم در همین لحظه گل سوم را ایران زد….منبع از سایت armin3d.com

با یک گل بهار نمیشه 4 تاگل چی؟

در بخش بدون دسته بندی — admin @ 5:24 pm

میشه میشه
نتیجه بازی چند چند شد 4 گل  زدیم بسه؟ یا بیشتر میخوای  در کمتر از 40  دقیقه 4 گل  آقا و خانوم میخوای یکنفر خبر از نتیجه فوتبال ایران به کامبوج رابده باور بکنی میخوای باور نکنی نتیجه این بازی تا دقیقه 12 رو به شما با پحش زنده فوتبال میکم داور به نظرم هندی هست تماشاگران زن هم در استادیوم تیم ملی ایران رو دارند تشویق می کنند یکنفر خبر از نتیجه فوتبال ایران به کامبوج رابده و ا اما نیچه بازی استرالیا با ن-پال نپال 5 بر 2 به سود استرالیا شد نتیجه تا این لحظه دقیقه 18 نیمه اول و پایانی رو بعدا میگم در همین لحظه گل سوم را ایران زد….منبع از سایت armin3d.com

یکنفر خبر از نتیجه فوتبال ایران به کامبوج رابده

در بخش بدون دسته بندی — admin @ 5:20 pm

آقا و خانوم میخوای یکنفر خبر از نتیجه فوتبال ایران به کامبوج رابده باور بکنی میخوای باور نکنی نتیجه این بازی تا دقیقه 12 رو به شما با پحش زنده فوتبال میکم داور به نظرم هندی هست تماشاگران زن هم در استادیوم تیم ملی ایران رو دارند تشویق می کنند یکنفر خبر از نتیجه فوتبال ایران به کامبوج رابده و ا اما نیچه بازی استرالیا با ن-پال نپال 5 بر 2 به سود استرالیا شد نتیجه تا این لحظه دقیقه 18 نیمه اول و پایانی رو بعدا میگم در همین لحظه گل سوم را ایران زد….منبع از سایت armin3d.com

پیش بینی زندگی در 66 سال دیگر چگونه است؟

در بخش بدون دسته بندی — admin @ 9:51 am October 6, 2019

انسانها دوست دارند بدانند در اینده نزدیک و دور زندگی چگونه است؟ مثلا در 300 سال یا 3 هزار سال یا یک میلیارد سال ادمها چگونه زندگی می کنند. در 60 سال بعد خانه ها 10 سانتیمتر از زمین بالتر قرار میگیرند و برای ان دیگر از اجر و سیمان استفاده نمی کنند عکسهایی که می گیرند حداقل چند ثانیه حرکت می کنند و به طور کامل از اشت جلو همه چا در عکس دیده می شود برای راه رفتن دیگر نیازی نیست پاهایشان را بر روی زمین بگذارند و راه بروند می توانند تا 5 متر بپرند.

در سفر به کشورهای خارجی نیاز به زبان انگلیسی هست

در بخش بدون دسته بندی — admin @ 10:19 am October 1, 2019

وقتی برای سفر به یک کشور خارجی می رویم حتی فرانسه که زبان انها انگلیسی نیست باز هم دانستن زبان بهتر از ندانستن هست

I am traveling for leisure (سفر من تفریحی است)
I am traveling for work (سفر من کاری است)
I will be here for ……… days (برای ……. روز اینجا می‌مانم)
در نقطه‌چین تعداد روزهایی را که در محل می‌مانید به زبان انگلیسی بیان کنید.
I am visiting family (برای دیدن خانواده آمده‌ام)
ممکن است نام و آدرس اعضای خانواده‌تان را از شما بخواهند؛ در این صورت باید این اطلاعات را ارائه کنید.
………….I am staying at (من در ……….. می‌مانم/اقامت دارم)

در سفر کردن به کشورهای خارجی دانستن انگلیسی

در بخش بدون دسته بندی — admin @ 9:42 pm September 30, 2019

برای اینکه به خارج از کشور مسافرت کنیم بهتر است چند جمله یاکلمه انگلیسی را بلد باشیم مانند این چملات کوتاه هستند مختصر اما مفیدند:

I am traveling for leisure (سفر من تفریحی است)
I am traveling for work (سفر من کاری است)
I will be here for ……… days (برای ……. روز اینجا می‌مانم)
در نقطه‌چین تعداد روزهایی را که در محل می‌مانید به زبان انگلیسی بیان کنید.
I am visiting family (برای دیدن خانواده آمده‌ام)
ممکن است نام و آدرس اعضای خانواده‌تان را از شما بخواهند؛ در این صورت باید این اطلاعات را ارائه کنید.
………….I am staying at (من در ……….. می‌مانم/اقامت دارم)

را

بدو بیا فوتبال شروع شد کامبوج و ایران مقدماتی

در بخش بدون دسته بندی — admin @ 8:27 pm

دیدار تیم ملی فوتبال ایران و تیم ملی فوتبال کمبوج برای رفتن به چام جهانی 2022 در چه زمانی تاریخی ساعتی و روزی برگزار می شود؟ دوستداران مسابقه فوتبال با هم بخوانید :

تاریخ بازی ایران و کامبوج روز پنج شنبه 18 مهر ماه 98 برابر با 18 اوکتبر 2019 میلادی (Thursday, October 2019-10-10) و برابر با ١١ صفر ١٤٤١ مشخص شده است. همچنین ساعت بازی ایران کامبوج راس ساعت 17:00 به وقت تهران مشخص شده است که این دیدار در ورزشگاه آزادی برگزار می شود. برای دیدن فوتبال از نزدیک بلیط نیاز است بلیت مسابقه و سفر خود را از قسمت های زیر تهیه کنید

بلیت اتوبوس به تهران برای رفتن به ورزشگاه آزادی در تاریخ 18 مهر – مسابقه فوتبال ایران – کامبوج

برنامه حرکت اتوبوس ها از شهرستان به تهران برای تماشای دیدار تیم ملی را از طریق لیست زیر مشاهده کنید. همچنین برنامه خطوط پروازی ایرلاین های مختلف برای سفر به تهران و حضور در ورزشگاه آزادی در این :

شاید شما هم دستتون میلرزه

در بخش بدون دسته بندی — admin @ 10:47 am

لرزش دستم به نظر میاد تا اخر عمرم با منه باید باهاش کنار بیام

دست ها، دارای یک لرزش طبیعی است که به نام «لرزش فیزیولوژیک» شناخته می شود. هر فردی می تواند دارای مقداری از این لرزش باشد اما معمولا به اندازه ای کم است که حتی متوجه آن نمی شود.

اگر فردی سالم هستید، با دراز کردن دست خود و ثابت نگه داشتن آن می توانید این لرزش های کوچک را مشاهده کنید. این لرزش طبیعی بدن انسان است. این نوع از لرزش ها می توانند هنگام انجام کاری که نیازمند دقت بیشتر است، مانند وارد کردن نخ به سوزن اندکی تشدید شوند.

احساسات شدید را تجربه می کنید

زمانی که احساسات شدید را تجربه می کنید، لرزش دست ها اغلب هرچه بیشتر خود را نشان می دهد. این احساسات سیستم عصبی خودمختار بدن شما را تحریک می کنند تا لرزش های فیزیولوژیک را افزایش دهد. سیستم عصبی خودمختار عملکردهای غیرارادی بدن مانند تنفس، فشار خون، ضربان قلب، و گشاد شدن مردمک چشم ها را کنترل می کند. هنگامی که احساس می کنید در معرض خطر قرار دارید یا آسیب‌پذیر هستید، سیستم عصبی سمپاتیک که بخشی از سیستم عصبی خودمختار است وارد عمل شده و سیگنال هایی را به غدد آدرنال برای ترشح اپی‌نفرین (با نام مستعار آدرنالین) در بدن ارسال می کند.

در این شرایط، قلب شما ممکن است با قدرت بیشتر بتپد، تنفس ممکن است تسریع شود و ممکن است با تعریق یا لرزش مواجه شوید. این شرایطی است که معمولا به نام حالت جنگ یا گریز شناخته می شود. در این حالت، بدن شما برای محافظت از خود در برابر خطر آماده می شود، حتی اگر تهدید موجود به اندازه فرار از چنگال یک ببر گرسنه ترسناک نباشد. به عنوان مثال، منبع تهدید می تواند پیامی ناخوشایند از سوی رئیس شما باشد.

اضطراب، استرس، هیجان، عصبی شدن و حتی خشم شدید می تواند به عنوان یک سیگنال اضطراری برای سیستم های دفاعی بدن عمل کرده و به طور بالقوه موجب لرزش دست ها شود.

قند خون شما پایین است

مغز مسئولیت کنترل احساس ثبات و پایداری شما را بر عهده دارد. از این رو، زمانی که مغز به میزان کافی مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت نمی کند، ممکن است لرزش بدن را تجربه کنید.

مغز نسبت به دیگر اندام های بدن بسیار متفاوت است. این اندام توانایی تولید قند را برای خود ندارد، از این رو، بسیار زودتر از اندام های دیگر تحت تاثیر قرار می گیرد. زمانی که قند خون شما پایین است، هر بخش از مغز می تواند با اختلال در عملکرد خود مواجه شود. پس اگر مستعد لرزش بدن، از جمله دست ها هستید، غذا نخوردن و افت قند خون می تواند موجب بروز این شرایط شود.

به میزان کافی استراحت نمی کنید

زمانی که با کمبود خواب مواجه هستید، مغز با اختلال در عملکرد خود مواجه می شود. بدن از خواب برای تنظیم مجدد و بازسازی سلول ها استفاده می کند. از این رو، استراحت ناکافی بدن را مجبور به فعالیت در موقعیتی استرس‌زا می کند. برای تداوم فعالیت ها و بیدار نگه داشتن شما، بدن تولید آدرنالین بیشتر را آغاز خواهد کرد. اما این شرایط می تواند موجب سخت‌تر کار کردن قلب شده و لرزش اندام ها را موجب شود. جدا از لرزش دست ها، کمبود خواب طولانی مدت می تواند به بسیاری مشکلات سلامت دیگر منجر شود که یکی از مهم‌ترین آنها افزایش خطر بیماری قلبی است. حدود ۷ تا ۹ ساعت خواب شبانه برای بزرگسالان توصیه شده است.

کافئین بیش از حد مصرف می کنید

مصرف بیش از حد کافئین می تواند بر سیستم عصبی خودمختار بدن تاثیرگذار بوده و موجب بروز لرزش در دست ها شود.

اما مواد دیگری نیز می توانند موجب لرزش دست ها شوند. به عنوان مثال، مصرف بیش از حد الکل یا مواد مخدر می تواند موجب لرزش دست ها شود زیرا سوءمصرف می تواند به مخچه آسیب برساند. مخچه بخشی از مغز است که تعادل، هماهنگی و موتور حرکتی را مدیریت می کند.

لرزش می تواند یک عارضه جانبی مصرف دارو باشد

فهرستی طولانی از داروها وجود دارند که می توانند موجب لرزش دست ها شوند. لرزش ناشی از مصرف دارو به طور غیرارادی رخ می دهد و معمولا زمانی که دست خود را در موقعیتی خاص نگه می دارید، شکل می گیرد.

غده تیروئید شما ممکن است با مشکل مواجه شده باشد

زمانی که غده تیروئید پرکار شده و بیش از حد هورمون تولید می کند، احتمال بروز لرزش در دست ها وجود دارد. تیروئید غده اصلی سیستم غدد درون ریز محسوب می شود که در جلوی گردن قرار گرفه است. این غده بیشتر عملکردهای حیاتی بدن، از جمله سوخت و ساز انرژی را تنظیم می کند. از این رو، زمانی که فعالیت غده تیروئید از حالت عادی خارج می شود، بخش های دیگر بدن نیز تحت تاثیر قرار می گیرند.

گاهی اوقات افرادی که به کم کاری تیروئید مبتلا هستند نیز زمانی که داروهایی خود را به میزان درست مصرف نمی کنند می توانند با لرزش دست ها مواجه شوند.

شما می توانید یک لرزش روان‌زاد را تجربه کنید

این نوع از لرزش معمولا در افرادی که از یک اختلال روانی مانند افسردگی، یا اختلال استرس پس از سانحه رنج می برند، ظاهر می شود. لرزش روان‌زاد به واسطه محرک های ناخودآگاه شکل می گیرد، از این رو، پزشکان قادر به اظهار نظر کلی درباره چگونگی ظهور آنها در هر فرد نیستند. بر همین اساس، تشخیص آنها دشوار می شود. در نتیجه، پزشکان پیش از در نظر گرفتن دلایل روان‌زاد باید احتمالات دیگر را بررسی کنند.

ممکن است به یک اختلال حرکتی مبتلا باشید

اختلالات حرکتی بسیاری وجود دارند که می توانند به لرزش دست ها منجر شوند، اما شایع‌ترین نمونه یک «لرزش اساسی» است.

افراد بسیاری هرگز چیزی درباره لرزش های اساسی نشنیده اند و این در شرایطی است که پنج تا ۱۰ برابر شایع‌تر از بیماری پارکینسون است. یک لرزش اساسی تنها زمانی که فرد حرکت می کند، رخ می دهد، از این رو، قابل پنهان کردن هستند.

اگر به این نوع از لرزش مبتلا باشید، به عنوان مثال، هنگامی که در تلاش برای نوشیدن چای یا نوشتن یک متن هستید، لرزش آغاز می شود. در شرایطی که لرزش های اساسی معمولا نشانه ای از شرایط جدی دیگر نیستند، با توجه به میزان شدت خود می توانند موجب شرمندگی و احساس ناتوانی در فرد شوند.

لرزش های اساسی معمولا ارثی هستند. این یک بیماری خانوادگی است، اما نمی توان گفت که یک بیماری ژنتیکی محسوب می شود زیرا ژن خاصی که مسئول این ناهنجاری باشد، شناسایی نشده است.

ممکن است به بیماری پارکینسون یا ام‌اس مبتلا باشید

تشخیص بیماری پارکینسون یا ام‌اس برای هر فردی ترسناک است. هر دو مورد سیستم عصبی بیمار را تحت تاثیر قرار می دهند، اما به روش های مختلفی آشکار می شوند.

بیماری پارکینسون یک اختلال پیش‌رونده است که مرگ برخی سلول های مغز در بخش نیگرا، بخشی که دوپامین تولید می کند و حرکت و تعادل را کنترل می کند، در پی دارد. لرزش ناشی از بیماری پارکینسون به نام لرزش استراحت نیز شناخته می شود زیرا دست های شما بدون این که کاری انجام دهید دچار لرزش می شوند. افراد مبتلا به این بیماری علائم دیگر مانند سفتی عضلات و تغییرات در گفتار را نیز تجربه می کنند.

از سوی دیگر، بیماری ام‌اس یا مولتیپل اسکلروزیس یک بیماری خودایمنی است که به پوشش محافظ الیاف عصبی حمله می کند. در شرایطی که برخی علائم بیماری پارکینسون و ام‌اس مشابه هستند، بیماری ام‌اس معمولا به عنوان یک ناهنجاری در یک اسکن ام‌آر‌آی ظاهر می شود، در شرایطی که بیماری پارکینسون این گونه نیست.

چه کاری می توانید درباره لرزش های دست خود انجام دهید

اگر فکر می کنید استرس مزمن، مصرف بیش از حد کافئین، یا کمبود خواب دلیل لرزش دست های شما محسوب می شود، احتمالا بهترین راه حل ایجاد برخی تغییرات در سبک زندگی است. هشت ساعت خواب شبانه، کاهش مصرف قهوه و جایگزینی آن با آب و مدیریت استرس با کمک یوگا یا تکنیک های تنفس عمیق می تواند به بهبود شرایط کمک کند.

وقتی دست راستم لرزید خجالت میکشم برای چی میلرزه؟

در بخش بدون دسته بندی — admin @ 10:45 am

ایا من خوب میشم یکسال گذشت دارو هم می خورم باز هم خوب نشدم میلرزه دستم میلرزه

دست ها، دارای یک لرزش طبیعی است که به نام «لرزش فیزیولوژیک» شناخته می شود. هر فردی می تواند دارای مقداری از این لرزش باشد اما معمولا به اندازه ای کم است که حتی متوجه آن نمی شود.

اگر فردی سالم هستید، با دراز کردن دست خود و ثابت نگه داشتن آن می توانید این لرزش های کوچک را مشاهده کنید. این لرزش طبیعی بدن انسان است. این نوع از لرزش ها می توانند هنگام انجام کاری که نیازمند دقت بیشتر است، مانند وارد کردن نخ به سوزن اندکی تشدید شوند.

احساسات شدید را تجربه می کنید

زمانی که احساسات شدید را تجربه می کنید، لرزش دست ها اغلب هرچه بیشتر خود را نشان می دهد. این احساسات سیستم عصبی خودمختار بدن شما را تحریک می کنند تا لرزش های فیزیولوژیک را افزایش دهد. سیستم عصبی خودمختار عملکردهای غیرارادی بدن مانند تنفس، فشار خون، ضربان قلب، و گشاد شدن مردمک چشم ها را کنترل می کند. هنگامی که احساس می کنید در معرض خطر قرار دارید یا آسیب‌پذیر هستید، سیستم عصبی سمپاتیک که بخشی از سیستم عصبی خودمختار است وارد عمل شده و سیگنال هایی را به غدد آدرنال برای ترشح اپی‌نفرین (با نام مستعار آدرنالین) در بدن ارسال می کند.

در این شرایط، قلب شما ممکن است با قدرت بیشتر بتپد، تنفس ممکن است تسریع شود و ممکن است با تعریق یا لرزش مواجه شوید. این شرایطی است که معمولا به نام حالت جنگ یا گریز شناخته می شود. در این حالت، بدن شما برای محافظت از خود در برابر خطر آماده می شود، حتی اگر تهدید موجود به اندازه فرار از چنگال یک ببر گرسنه ترسناک نباشد. به عنوان مثال، منبع تهدید می تواند پیامی ناخوشایند از سوی رئیس شما باشد.

اضطراب، استرس، هیجان، عصبی شدن و حتی خشم شدید می تواند به عنوان یک سیگنال اضطراری برای سیستم های دفاعی بدن عمل کرده و به طور بالقوه موجب لرزش دست ها شود.

قند خون شما پایین است

مغز مسئولیت کنترل احساس ثبات و پایداری شما را بر عهده دارد. از این رو، زمانی که مغز به میزان کافی مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت نمی کند، ممکن است لرزش بدن را تجربه کنید.

مغز نسبت به دیگر اندام های بدن بسیار متفاوت است. این اندام توانایی تولید قند را برای خود ندارد، از این رو، بسیار زودتر از اندام های دیگر تحت تاثیر قرار می گیرد. زمانی که قند خون شما پایین است، هر بخش از مغز می تواند با اختلال در عملکرد خود مواجه شود. پس اگر مستعد لرزش بدن، از جمله دست ها هستید، غذا نخوردن و افت قند خون می تواند موجب بروز این شرایط شود.

به میزان کافی استراحت نمی کنید

زمانی که با کمبود خواب مواجه هستید، مغز با اختلال در عملکرد خود مواجه می شود. بدن از خواب برای تنظیم مجدد و بازسازی سلول ها استفاده می کند. از این رو، استراحت ناکافی بدن را مجبور به فعالیت در موقعیتی استرس‌زا می کند. برای تداوم فعالیت ها و بیدار نگه داشتن شما، بدن تولید آدرنالین بیشتر را آغاز خواهد کرد. اما این شرایط می تواند موجب سخت‌تر کار کردن قلب شده و لرزش اندام ها را موجب شود. جدا از لرزش دست ها، کمبود خواب طولانی مدت می تواند به بسیاری مشکلات سلامت دیگر منجر شود که یکی از مهم‌ترین آنها افزایش خطر بیماری قلبی است. حدود ۷ تا ۹ ساعت خواب شبانه برای بزرگسالان توصیه شده است.

کافئین بیش از حد مصرف می کنید

مصرف بیش از حد کافئین می تواند بر سیستم عصبی خودمختار بدن تاثیرگذار بوده و موجب بروز لرزش در دست ها شود.

اما مواد دیگری نیز می توانند موجب لرزش دست ها شوند. به عنوان مثال، مصرف بیش از حد الکل یا مواد مخدر می تواند موجب لرزش دست ها شود زیرا سوءمصرف می تواند به مخچه آسیب برساند. مخچه بخشی از مغز است که تعادل، هماهنگی و موتور حرکتی را مدیریت می کند.

لرزش می تواند یک عارضه جانبی مصرف دارو باشد

فهرستی طولانی از داروها وجود دارند که می توانند موجب لرزش دست ها شوند. لرزش ناشی از مصرف دارو به طور غیرارادی رخ می دهد و معمولا زمانی که دست خود را در موقعیتی خاص نگه می دارید، شکل می گیرد.

غده تیروئید شما ممکن است با مشکل مواجه شده باشد

زمانی که غده تیروئید پرکار شده و بیش از حد هورمون تولید می کند، احتمال بروز لرزش در دست ها وجود دارد. تیروئید غده اصلی سیستم غدد درون ریز محسوب می شود که در جلوی گردن قرار گرفه است. این غده بیشتر عملکردهای حیاتی بدن، از جمله سوخت و ساز انرژی را تنظیم می کند. از این رو، زمانی که فعالیت غده تیروئید از حالت عادی خارج می شود، بخش های دیگر بدن نیز تحت تاثیر قرار می گیرند.

گاهی اوقات افرادی که به کم کاری تیروئید مبتلا هستند نیز زمانی که داروهایی خود را به میزان درست مصرف نمی کنند می توانند با لرزش دست ها مواجه شوند.

شما می توانید یک لرزش روان‌زاد را تجربه کنید

این نوع از لرزش معمولا در افرادی که از یک اختلال روانی مانند افسردگی، یا اختلال استرس پس از سانحه رنج می برند، ظاهر می شود. لرزش روان‌زاد به واسطه محرک های ناخودآگاه شکل می گیرد، از این رو، پزشکان قادر به اظهار نظر کلی درباره چگونگی ظهور آنها در هر فرد نیستند. بر همین اساس، تشخیص آنها دشوار می شود. در نتیجه، پزشکان پیش از در نظر گرفتن دلایل روان‌زاد باید احتمالات دیگر را بررسی کنند.

ممکن است به یک اختلال حرکتی مبتلا باشید

اختلالات حرکتی بسیاری وجود دارند که می توانند به لرزش دست ها منجر شوند، اما شایع‌ترین نمونه یک «لرزش اساسی» است.

افراد بسیاری هرگز چیزی درباره لرزش های اساسی نشنیده اند و این در شرایطی است که پنج تا ۱۰ برابر شایع‌تر از بیماری پارکینسون است. یک لرزش اساسی تنها زمانی که فرد حرکت می کند، رخ می دهد، از این رو، قابل پنهان کردن هستند.

اگر به این نوع از لرزش مبتلا باشید، به عنوان مثال، هنگامی که در تلاش برای نوشیدن چای یا نوشتن یک متن هستید، لرزش آغاز می شود. در شرایطی که لرزش های اساسی معمولا نشانه ای از شرایط جدی دیگر نیستند، با توجه به میزان شدت خود می توانند موجب شرمندگی و احساس ناتوانی در فرد شوند.

لرزش های اساسی معمولا ارثی هستند. این یک بیماری خانوادگی است، اما نمی توان گفت که یک بیماری ژنتیکی محسوب می شود زیرا ژن خاصی که مسئول این ناهنجاری باشد، شناسایی نشده است.

ممکن است به بیماری پارکینسون یا ام‌اس مبتلا باشید

تشخیص بیماری پارکینسون یا ام‌اس برای هر فردی ترسناک است. هر دو مورد سیستم عصبی بیمار را تحت تاثیر قرار می دهند، اما به روش های مختلفی آشکار می شوند.

بیماری پارکینسون یک اختلال پیش‌رونده است که مرگ برخی سلول های مغز در بخش نیگرا، بخشی که دوپامین تولید می کند و حرکت و تعادل را کنترل می کند، در پی دارد. لرزش ناشی از بیماری پارکینسون به نام لرزش استراحت نیز شناخته می شود زیرا دست های شما بدون این که کاری انجام دهید دچار لرزش می شوند. افراد مبتلا به این بیماری علائم دیگر مانند سفتی عضلات و تغییرات در گفتار را نیز تجربه می کنند.

از سوی دیگر، بیماری ام‌اس یا مولتیپل اسکلروزیس یک بیماری خودایمنی است که به پوشش محافظ الیاف عصبی حمله می کند. در شرایطی که برخی علائم بیماری پارکینسون و ام‌اس مشابه هستند، بیماری ام‌اس معمولا به عنوان یک ناهنجاری در یک اسکن ام‌آر‌آی ظاهر می شود، در شرایطی که بیماری پارکینسون این گونه نیست.

چه کاری می توانید درباره لرزش های دست خود انجام دهید

اگر فکر می کنید استرس مزمن، مصرف بیش از حد کافئین، یا کمبود خواب دلیل لرزش دست های شما محسوب می شود، احتمالا بهترین راه حل ایجاد برخی تغییرات در سبک زندگی است. هشت ساعت خواب شبانه، کاهش مصرف قهوه و جایگزینی آن با آب و مدیریت استرس با کمک یوگا یا تکنیک های تنفس عمیق می تواند به بهبود شرایط کمک کند.

صبح که از خواب بیدار شدم دیدم دستم میلرزه

در بخش بدون دسته بندی — admin @ 10:43 am

اولش فکر می کردم موقتی هست اما پس از گذشت چند روز متوچه شدم که همیشگی هست رفتم دکتر تا ببینم چی میشه چرا میلرزه

دست ها، دارای یک لرزش طبیعی است که به نام «لرزش فیزیولوژیک» شناخته می شود. هر فردی می تواند دارای مقداری از این لرزش باشد اما معمولا به اندازه ای کم است که حتی متوجه آن نمی شود.

اگر فردی سالم هستید، با دراز کردن دست خود و ثابت نگه داشتن آن می توانید این لرزش های کوچک را مشاهده کنید. این لرزش طبیعی بدن انسان است. این نوع از لرزش ها می توانند هنگام انجام کاری که نیازمند دقت بیشتر است، مانند وارد کردن نخ به سوزن اندکی تشدید شوند.

احساسات شدید را تجربه می کنید

زمانی که احساسات شدید را تجربه می کنید، لرزش دست ها اغلب هرچه بیشتر خود را نشان می دهد. این احساسات سیستم عصبی خودمختار بدن شما را تحریک می کنند تا لرزش های فیزیولوژیک را افزایش دهد. سیستم عصبی خودمختار عملکردهای غیرارادی بدن مانند تنفس، فشار خون، ضربان قلب، و گشاد شدن مردمک چشم ها را کنترل می کند. هنگامی که احساس می کنید در معرض خطر قرار دارید یا آسیب‌پذیر هستید، سیستم عصبی سمپاتیک که بخشی از سیستم عصبی خودمختار است وارد عمل شده و سیگنال هایی را به غدد آدرنال برای ترشح اپی‌نفرین (با نام مستعار آدرنالین) در بدن ارسال می کند.

در این شرایط، قلب شما ممکن است با قدرت بیشتر بتپد، تنفس ممکن است تسریع شود و ممکن است با تعریق یا لرزش مواجه شوید. این شرایطی است که معمولا به نام حالت جنگ یا گریز شناخته می شود. در این حالت، بدن شما برای محافظت از خود در برابر خطر آماده می شود، حتی اگر تهدید موجود به اندازه فرار از چنگال یک ببر گرسنه ترسناک نباشد. به عنوان مثال، منبع تهدید می تواند پیامی ناخوشایند از سوی رئیس شما باشد.

اضطراب، استرس، هیجان، عصبی شدن و حتی خشم شدید می تواند به عنوان یک سیگنال اضطراری برای سیستم های دفاعی بدن عمل کرده و به طور بالقوه موجب لرزش دست ها شود.

قند خون شما پایین است

مغز مسئولیت کنترل احساس ثبات و پایداری شما را بر عهده دارد. از این رو، زمانی که مغز به میزان کافی مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت نمی کند، ممکن است لرزش بدن را تجربه کنید.

مغز نسبت به دیگر اندام های بدن بسیار متفاوت است. این اندام توانایی تولید قند را برای خود ندارد، از این رو، بسیار زودتر از اندام های دیگر تحت تاثیر قرار می گیرد. زمانی که قند خون شما پایین است، هر بخش از مغز می تواند با اختلال در عملکرد خود مواجه شود. پس اگر مستعد لرزش بدن، از جمله دست ها هستید، غذا نخوردن و افت قند خون می تواند موجب بروز این شرایط شود.

به میزان کافی استراحت نمی کنید

زمانی که با کمبود خواب مواجه هستید، مغز با اختلال در عملکرد خود مواجه می شود. بدن از خواب برای تنظیم مجدد و بازسازی سلول ها استفاده می کند. از این رو، استراحت ناکافی بدن را مجبور به فعالیت در موقعیتی استرس‌زا می کند. برای تداوم فعالیت ها و بیدار نگه داشتن شما، بدن تولید آدرنالین بیشتر را آغاز خواهد کرد. اما این شرایط می تواند موجب سخت‌تر کار کردن قلب شده و لرزش اندام ها را موجب شود. جدا از لرزش دست ها، کمبود خواب طولانی مدت می تواند به بسیاری مشکلات سلامت دیگر منجر شود که یکی از مهم‌ترین آنها افزایش خطر بیماری قلبی است. حدود ۷ تا ۹ ساعت خواب شبانه برای بزرگسالان توصیه شده است.

کافئین بیش از حد مصرف می کنید

مصرف بیش از حد کافئین می تواند بر سیستم عصبی خودمختار بدن تاثیرگذار بوده و موجب بروز لرزش در دست ها شود.

اما مواد دیگری نیز می توانند موجب لرزش دست ها شوند. به عنوان مثال، مصرف بیش از حد الکل یا مواد مخدر می تواند موجب لرزش دست ها شود زیرا سوءمصرف می تواند به مخچه آسیب برساند. مخچه بخشی از مغز است که تعادل، هماهنگی و موتور حرکتی را مدیریت می کند.

لرزش می تواند یک عارضه جانبی مصرف دارو باشد

فهرستی طولانی از داروها وجود دارند که می توانند موجب لرزش دست ها شوند. لرزش ناشی از مصرف دارو به طور غیرارادی رخ می دهد و معمولا زمانی که دست خود را در موقعیتی خاص نگه می دارید، شکل می گیرد.

غده تیروئید شما ممکن است با مشکل مواجه شده باشد

زمانی که غده تیروئید پرکار شده و بیش از حد هورمون تولید می کند، احتمال بروز لرزش در دست ها وجود دارد. تیروئید غده اصلی سیستم غدد درون ریز محسوب می شود که در جلوی گردن قرار گرفه است. این غده بیشتر عملکردهای حیاتی بدن، از جمله سوخت و ساز انرژی را تنظیم می کند. از این رو، زمانی که فعالیت غده تیروئید از حالت عادی خارج می شود، بخش های دیگر بدن نیز تحت تاثیر قرار می گیرند.

گاهی اوقات افرادی که به کم کاری تیروئید مبتلا هستند نیز زمانی که داروهایی خود را به میزان درست مصرف نمی کنند می توانند با لرزش دست ها مواجه شوند.

شما می توانید یک لرزش روان‌زاد را تجربه کنید

این نوع از لرزش معمولا در افرادی که از یک اختلال روانی مانند افسردگی، یا اختلال استرس پس از سانحه رنج می برند، ظاهر می شود. لرزش روان‌زاد به واسطه محرک های ناخودآگاه شکل می گیرد، از این رو، پزشکان قادر به اظهار نظر کلی درباره چگونگی ظهور آنها در هر فرد نیستند. بر همین اساس، تشخیص آنها دشوار می شود. در نتیجه، پزشکان پیش از در نظر گرفتن دلایل روان‌زاد باید احتمالات دیگر را بررسی کنند.

ممکن است به یک اختلال حرکتی مبتلا باشید

اختلالات حرکتی بسیاری وجود دارند که می توانند به لرزش دست ها منجر شوند، اما شایع‌ترین نمونه یک «لرزش اساسی» است.

افراد بسیاری هرگز چیزی درباره لرزش های اساسی نشنیده اند و این در شرایطی است که پنج تا ۱۰ برابر شایع‌تر از بیماری پارکینسون است. یک لرزش اساسی تنها زمانی که فرد حرکت می کند، رخ می دهد، از این رو، قابل پنهان کردن هستند.

اگر به این نوع از لرزش مبتلا باشید، به عنوان مثال، هنگامی که در تلاش برای نوشیدن چای یا نوشتن یک متن هستید، لرزش آغاز می شود. در شرایطی که لرزش های اساسی معمولا نشانه ای از شرایط جدی دیگر نیستند، با توجه به میزان شدت خود می توانند موجب شرمندگی و احساس ناتوانی در فرد شوند.

لرزش های اساسی معمولا ارثی هستند. این یک بیماری خانوادگی است، اما نمی توان گفت که یک بیماری ژنتیکی محسوب می شود زیرا ژن خاصی که مسئول این ناهنجاری باشد، شناسایی نشده است.

ممکن است به بیماری پارکینسون یا ام‌اس مبتلا باشید

تشخیص بیماری پارکینسون یا ام‌اس برای هر فردی ترسناک است. هر دو مورد سیستم عصبی بیمار را تحت تاثیر قرار می دهند، اما به روش های مختلفی آشکار می شوند.

بیماری پارکینسون یک اختلال پیش‌رونده است که مرگ برخی سلول های مغز در بخش نیگرا، بخشی که دوپامین تولید می کند و حرکت و تعادل را کنترل می کند، در پی دارد. لرزش ناشی از بیماری پارکینسون به نام لرزش استراحت نیز شناخته می شود زیرا دست های شما بدون این که کاری انجام دهید دچار لرزش می شوند. افراد مبتلا به این بیماری علائم دیگر مانند سفتی عضلات و تغییرات در گفتار را نیز تجربه می کنند.

از سوی دیگر، بیماری ام‌اس یا مولتیپل اسکلروزیس یک بیماری خودایمنی است که به پوشش محافظ الیاف عصبی حمله می کند. در شرایطی که برخی علائم بیماری پارکینسون و ام‌اس مشابه هستند، بیماری ام‌اس معمولا به عنوان یک ناهنجاری در یک اسکن ام‌آر‌آی ظاهر می شود، در شرایطی که بیماری پارکینسون این گونه نیست.

چه کاری می توانید درباره لرزش های دست خود انجام دهید

اگر فکر می کنید استرس مزمن، مصرف بیش از حد کافئین، یا کمبود خواب دلیل لرزش دست های شما محسوب می شود، احتمالا بهترین راه حل ایجاد برخی تغییرات در سبک زندگی است. هشت ساعت خواب شبانه، کاهش مصرف قهوه و جایگزینی آن با آب و مدیریت استرس با کمک یوگا یا تکنیک های تنفس عمیق می تواند به بهبود شرایط کمک کند.

لرزش دست چیست؟ چرا دستم می لرزه؟

در بخش بدون دسته بندی — admin @ 10:41 am

لرزش دست ناگهان و بی خبر میاد ممکنه به خاطر استرس باشه و یا عوامل دیگر مانند تیرویید یا خستگی بیش از حد و یا بیماری پارکیسون

دست ها، دارای یک لرزش طبیعی است که به نام «لرزش فیزیولوژیک» شناخته می شود. هر فردی می تواند دارای مقداری از این لرزش باشد اما معمولا به اندازه ای کم است که حتی متوجه آن نمی شود.

اگر فردی سالم هستید، با دراز کردن دست خود و ثابت نگه داشتن آن می توانید این لرزش های کوچک را مشاهده کنید. این لرزش طبیعی بدن انسان است. این نوع از لرزش ها می توانند هنگام انجام کاری که نیازمند دقت بیشتر است، مانند وارد کردن نخ به سوزن اندکی تشدید شوند.

احساسات شدید را تجربه می کنید

زمانی که احساسات شدید را تجربه می کنید، لرزش دست ها اغلب هرچه بیشتر خود را نشان می دهد. این احساسات سیستم عصبی خودمختار بدن شما را تحریک می کنند تا لرزش های فیزیولوژیک را افزایش دهد. سیستم عصبی خودمختار عملکردهای غیرارادی بدن مانند تنفس، فشار خون، ضربان قلب، و گشاد شدن مردمک چشم ها را کنترل می کند. هنگامی که احساس می کنید در معرض خطر قرار دارید یا آسیب‌پذیر هستید، سیستم عصبی سمپاتیک که بخشی از سیستم عصبی خودمختار است وارد عمل شده و سیگنال هایی را به غدد آدرنال برای ترشح اپی‌نفرین (با نام مستعار آدرنالین) در بدن ارسال می کند.

در این شرایط، قلب شما ممکن است با قدرت بیشتر بتپد، تنفس ممکن است تسریع شود و ممکن است با تعریق یا لرزش مواجه شوید. این شرایطی است که معمولا به نام حالت جنگ یا گریز شناخته می شود. در این حالت، بدن شما برای محافظت از خود در برابر خطر آماده می شود، حتی اگر تهدید موجود به اندازه فرار از چنگال یک ببر گرسنه ترسناک نباشد. به عنوان مثال، منبع تهدید می تواند پیامی ناخوشایند از سوی رئیس شما باشد.

اضطراب، استرس، هیجان، عصبی شدن و حتی خشم شدید می تواند به عنوان یک سیگنال اضطراری برای سیستم های دفاعی بدن عمل کرده و به طور بالقوه موجب لرزش دست ها شود.

قند خون شما پایین است

مغز مسئولیت کنترل احساس ثبات و پایداری شما را بر عهده دارد. از این رو، زمانی که مغز به میزان کافی مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت نمی کند، ممکن است لرزش بدن را تجربه کنید.

مغز نسبت به دیگر اندام های بدن بسیار متفاوت است. این اندام توانایی تولید قند را برای خود ندارد، از این رو، بسیار زودتر از اندام های دیگر تحت تاثیر قرار می گیرد. زمانی که قند خون شما پایین است، هر بخش از مغز می تواند با اختلال در عملکرد خود مواجه شود. پس اگر مستعد لرزش بدن، از جمله دست ها هستید، غذا نخوردن و افت قند خون می تواند موجب بروز این شرایط شود.

به میزان کافی استراحت نمی کنید

زمانی که با کمبود خواب مواجه هستید، مغز با اختلال در عملکرد خود مواجه می شود. بدن از خواب برای تنظیم مجدد و بازسازی سلول ها استفاده می کند. از این رو، استراحت ناکافی بدن را مجبور به فعالیت در موقعیتی استرس‌زا می کند. برای تداوم فعالیت ها و بیدار نگه داشتن شما، بدن تولید آدرنالین بیشتر را آغاز خواهد کرد. اما این شرایط می تواند موجب سخت‌تر کار کردن قلب شده و لرزش اندام ها را موجب شود. جدا از لرزش دست ها، کمبود خواب طولانی مدت می تواند به بسیاری مشکلات سلامت دیگر منجر شود که یکی از مهم‌ترین آنها افزایش خطر بیماری قلبی است. حدود ۷ تا ۹ ساعت خواب شبانه برای بزرگسالان توصیه شده است.

کافئین بیش از حد مصرف می کنید

مصرف بیش از حد کافئین می تواند بر سیستم عصبی خودمختار بدن تاثیرگذار بوده و موجب بروز لرزش در دست ها شود.

اما مواد دیگری نیز می توانند موجب لرزش دست ها شوند. به عنوان مثال، مصرف بیش از حد الکل یا مواد مخدر می تواند موجب لرزش دست ها شود زیرا سوءمصرف می تواند به مخچه آسیب برساند. مخچه بخشی از مغز است که تعادل، هماهنگی و موتور حرکتی را مدیریت می کند.

لرزش می تواند یک عارضه جانبی مصرف دارو باشد

فهرستی طولانی از داروها وجود دارند که می توانند موجب لرزش دست ها شوند. لرزش ناشی از مصرف دارو به طور غیرارادی رخ می دهد و معمولا زمانی که دست خود را در موقعیتی خاص نگه می دارید، شکل می گیرد.

غده تیروئید شما ممکن است با مشکل مواجه شده باشد

زمانی که غده تیروئید پرکار شده و بیش از حد هورمون تولید می کند، احتمال بروز لرزش در دست ها وجود دارد. تیروئید غده اصلی سیستم غدد درون ریز محسوب می شود که در جلوی گردن قرار گرفه است. این غده بیشتر عملکردهای حیاتی بدن، از جمله سوخت و ساز انرژی را تنظیم می کند. از این رو، زمانی که فعالیت غده تیروئید از حالت عادی خارج می شود، بخش های دیگر بدن نیز تحت تاثیر قرار می گیرند.

گاهی اوقات افرادی که به کم کاری تیروئید مبتلا هستند نیز زمانی که داروهایی خود را به میزان درست مصرف نمی کنند می توانند با لرزش دست ها مواجه شوند.

شما می توانید یک لرزش روان‌زاد را تجربه کنید

این نوع از لرزش معمولا در افرادی که از یک اختلال روانی مانند افسردگی، یا اختلال استرس پس از سانحه رنج می برند، ظاهر می شود. لرزش روان‌زاد به واسطه محرک های ناخودآگاه شکل می گیرد، از این رو، پزشکان قادر به اظهار نظر کلی درباره چگونگی ظهور آنها در هر فرد نیستند. بر همین اساس، تشخیص آنها دشوار می شود. در نتیجه، پزشکان پیش از در نظر گرفتن دلایل روان‌زاد باید احتمالات دیگر را بررسی کنند.

ممکن است به یک اختلال حرکتی مبتلا باشید

اختلالات حرکتی بسیاری وجود دارند که می توانند به لرزش دست ها منجر شوند، اما شایع‌ترین نمونه یک «لرزش اساسی» است.

افراد بسیاری هرگز چیزی درباره لرزش های اساسی نشنیده اند و این در شرایطی است که پنج تا ۱۰ برابر شایع‌تر از بیماری پارکینسون است. یک لرزش اساسی تنها زمانی که فرد حرکت می کند، رخ می دهد، از این رو، قابل پنهان کردن هستند.

اگر به این نوع از لرزش مبتلا باشید، به عنوان مثال، هنگامی که در تلاش برای نوشیدن چای یا نوشتن یک متن هستید، لرزش آغاز می شود. در شرایطی که لرزش های اساسی معمولا نشانه ای از شرایط جدی دیگر نیستند، با توجه به میزان شدت خود می توانند موجب شرمندگی و احساس ناتوانی در فرد شوند.

لرزش های اساسی معمولا ارثی هستند. این یک بیماری خانوادگی است، اما نمی توان گفت که یک بیماری ژنتیکی محسوب می شود زیرا ژن خاصی که مسئول این ناهنجاری باشد، شناسایی نشده است.

ممکن است به بیماری پارکینسون یا ام‌اس مبتلا باشید

تشخیص بیماری پارکینسون یا ام‌اس برای هر فردی ترسناک است. هر دو مورد سیستم عصبی بیمار را تحت تاثیر قرار می دهند، اما به روش های مختلفی آشکار می شوند.

بیماری پارکینسون یک اختلال پیش‌رونده است که مرگ برخی سلول های مغز در بخش نیگرا، بخشی که دوپامین تولید می کند و حرکت و تعادل را کنترل می کند، در پی دارد. لرزش ناشی از بیماری پارکینسون به نام لرزش استراحت نیز شناخته می شود زیرا دست های شما بدون این که کاری انجام دهید دچار لرزش می شوند. افراد مبتلا به این بیماری علائم دیگر مانند سفتی عضلات و تغییرات در گفتار را نیز تجربه می کنند.

از سوی دیگر، بیماری ام‌اس یا مولتیپل اسکلروزیس یک بیماری خودایمنی است که به پوشش محافظ الیاف عصبی حمله می کند. در شرایطی که برخی علائم بیماری پارکینسون و ام‌اس مشابه هستند، بیماری ام‌اس معمولا به عنوان یک ناهنجاری در یک اسکن ام‌آر‌آی ظاهر می شود، در شرایطی که بیماری پارکینسون این گونه نیست.

چه کاری می توانید درباره لرزش های دست خود انجام دهید

اگر فکر می کنید استرس مزمن، مصرف بیش از حد کافئین، یا کمبود خواب دلیل لرزش دست های شما محسوب می شود، احتمالا بهترین راه حل ایجاد برخی تغییرات در سبک زندگی است. هشت ساعت خواب شبانه، کاهش مصرف قهوه و جایگزینی آن با آب و مدیریت استرس با کمک یوگا یا تکنیک های تنفس عمیق می تواند به بهبود شرایط کمک کند.

germezha khoshaland perspolis be استقلال گل زد

در بخش بدون دسته بندی — admin @ 5:46 pm September 22, 2019

پرسپولیس در دقیقه چند توانست به استقلال گل بزنه؟ این فوتبال دربی هست نتیجه انلاین با پخش زنده در دقیقه هشتاد بازی قرمزها گل زدند حالا تعویض برای استقلال باید نشست تا ادامه بازی دربی را دید……..

حلیم و طرز پختن ان اموزش به زبان مادری

در بخش بدون دسته بندی — admin @ 7:44 pm September 20, 2019

گندم‌ها را اول از همه در قابلمه با اب درون یخچال بگذارید …و انرا را به مدت4 یا 6 ساعت از شب قبل در آب بخیسانید. امروزه گندم‌های آماده و پوست کنده در فروشگاه‌ها هستند. گوشت یا مرغ فرقی نمی کنه هر چه گندم‌ها بیشتر خیس بخورند و آب بیشتری جذب کنند در مرحله پخت راحت‌تر می‌پزند. گوشت را به همراه پیازها که هر کدام را به چهار تکه تقسیم کرده‌اید ( پیاز را ریز نکنید چون در مرحله پخت به گوشت می‌چسبد)، کمی زردچوبه و ۶ لیوان آب روی شعله ملایم گاز قرار دهید تا آرام آرام خوب بپزد و به اصطلاح مغز‌پخت شود. ادامه …

پارچه نویسی بنر نویسی حجاج و کربلا و خوش آمدگویی و تبریک قیمت

حلیم خوشمزه هست چگونه حلیم بپزیم؟ طرز تهیه حلیم با مرغ و گوشت

چگونه حلیم بپزیم؟ طرز تهیه حلیم با مرغ و گوشت

در بخش بدون دسته بندی — admin @ 7:36 pm

اموزش درست کردن حلیم وقت صبحانه است و هوس خوردن حلیم کردید

گندم‌ها را اول از همه در قابلمه با اب درون یخچال بگذارید …و انرا را به مدت4 یا 6 ساعت از شب قبل در آب بخیسانید. امروزه گندم‌های آماده و پوست کنده در فروشگاه‌ها هستند. گوشت یا مرغ فرقی نمی کنه هر چه گندم‌ها بیشتر خیس بخورند و آب بیشتری جذب کنند در مرحله پخت راحت‌تر می‌پزند. گوشت را به همراه پیازها که هر کدام را به چهار تکه تقسیم کرده‌اید ( پیاز را ریز نکنید چون در مرحله پخت به گوشت می‌چسبد)، کمی زردچوبه و ۶ لیوان آب روی شعله ملایم گاز قرار دهید تا آرام آرام خوب بپزد و به اصطلاح مغز‌پخت شود. گندم را که از شب قبل خیس کرده‌اید در یک قابلمه جداگانه به همراه یک لیتر آب روی شعله ملایم گاز بپزید.

دانه‌های گندم باید آنقدر خوب بپزند که دانه‌های آن له شود و شبیه پوره شود، یادتان باشد گندم‌ها را حین پخت مرتب هم بزنید تا ته قابلمه نچسبند. اگر قبل از پخت گندم آب قابلمه ته کشید مقداری آب گرم به قابلمه اضافه کنید. گندم‌ها بعد از پخت باید آن‌قدر پخته باشند که به صورت یک مایع نسبتا غلیظ دربیایند و به اصطلاح شیره گندم‌ها کشیده شود. حالا گوشت پخته شده را ریش ریش کنید و به گندم‌های پخته شده اضافه کنید.

مخلوط گوشت و گندم را روی شعله ملایم گاز آنقدر بپزید تا حسابی غلیظ شود و جا بیفتد، در این مرحله مقداری نمک به مواد اضافه کنید. در حین پخت، مرتب گوشت و گندم را هم بزنید تا هم به ته قابلمه نچسبد و هم حلیم کشدار شود. غلظت حلیم باید متوسط باشد، نه آنقدر غلیظ که سفت شود و نه آنقدر رقیق که شل و آبکی به نظر برسد. در مرحله آخر هم مخلوط گوشت و گندم را با گوشت‌کوب برقی یا دستی بکوبید تا غلظت آن بیشتر شود و حسابی جا بیفتد. فراموش نکنید که هر چه زمان پخت یشتر باشد، حلیم بیشتر جا می‌افتد و خوشمزه‌تر و کشدارتر می‌شود.

حلیم را برخی با شکر و بعضی هم با نمک میل می‌کنند. برای تزیین نمک معمولا دارچین و کنجد و بعضی هم پودر نارگیل استفاده می‌کنند. برای روغن حلیم از روغن مایع، جامد، روغن حیوانی و کره می‌توانید استفاده کنید. بهتر است روغن را مقداری داغ کنید و حین سرو به اندازه یک قاشق مربا خوری یا غذاخوری روی هر کاسه بریزید.

چر بعضی از انسانها در زندگی موفقترند بعضی ها نیستند؟

در بخش بدون دسته بندی — admin @ 11:07 am

حتی اگر شرایط 2 انسان مانند 2 قلوها یکی باشند هم از لحاظ مادی هم معنوی و قیافه باز هم اونی موفقتره که در زندگی اعتماد به نفس بالایی داره اعتماد بنفس یکی از قویترین رمز و اسرار موفقیت هر انسانی هست تقریبا 100 در صد تاثیر داره ادمی که اعتماد به نفس نداره معمولا به انسانهای دیگه متکی هست و خودش را باور نداره باید راهی پیدا کرد موفقتر شوی و بالا ببری…

دیشب چه خوابی دیدی تعریف کن برام به تو بگم تعبیرش چیه؟

در بخش بدون دسته بندی — admin @ 11:02 am

خوابیدم خواب میدیدم خواب پرواز رو می دیدم فوری به دنبال تعبیرش گشتم دانشمندان زیادی در مورد پریدن دیشب چه خوابی دیدی تعریف کن برام به تو بگم تعبیرش چیه؟ نوشتن شما هم اگر پنین خوابی را دیدید تعبیرش اینجاست

انسان‌هایی که چنین رویاهایی می‌بینند معمولا به خوبی از عهده اداره کردن زندگی خود برمی‌آیند. تصویر پرواز در رویا همچنین فشارهای درونی دیگری که ما را به پایین می‌کشند از قبیل نداشتن اعتماد به نفس، اضطراب و افسردگی را نشان می‌دهد. این جنبه منفی رویای پرواز است که نشان می‌دهد چگونه ما از ترس‌ها و آسیب‌های روحی درونی به وسیله جدا کردن احساسات و ذهن خود از واقعیت فرار می‌کنیم.

در اغلب موارد فرد به تنهایی پرواز می‌کند که این امر جنبه مستقل بودن را در پرواز نشان می‌دهد. اما به علت اینکه پرواز احساسات مثبت و مسرت بخش را نیز در بر دارد، شاید شامل تمایلات جسمانی نیز بشود. رویای پرواز همچنین رهایی از هنجارها و محدودیت‌های جامعه را نیز به تصویر می‌کشد.

(کتاب فرهنگ تفسیر رویا)

تعبیر خواب پرواز کردن
منوچهر مطیعی تهرانی گوید: پرواز در خواب نیکو است مگر این که مستقیم تا اعماق آسمان بالا بروید که دیگر زیر پای خود را نبینید. این را معبران بد دانسته‌اند و معتقدند که حیات بیننده خواب را خطری حتمی تهدید می‌کند. پریدن بیشتر سفرکردن تعبیر شده یا زن گرفتن. اما اگر دیدید که پرواز می‌کنید و از جایی برمی خیزید و به آرامی جای دیگر فرود می‌آیید تحول و دگر گونی در زندگی شما به وجود می‌آید که دل خواه است. اگر جای سبز و خرمی فرو آمدید از این تحول و دگر گونی سود می‌برید. گاه در خواب می‌بینید که پرواز می‌کنید اما می‌خواهید خود را به لبه دیوار یا بالای برج و یا نقطه دیگری برسانید و هر چه تلاش می‌کنید نمی‌توانید. این نشانه آن است که در تحولات آینده زندگی برای رسیدن به هدف‌های تعیین شده دچار مشکل و سختی می‌شوید و یا اصلاً نمی‌رسید.

تعبیر خواب پرواز در شب
مطیعی تهرانی: پرواز در شب تحولی است آمیخته به اندوه و غم یا سفری است که خستگی و رنج دارد و و سود ندارد.

تعبیر خواب سقوط در حین پرواز
مطیعی تهرانی: مجلسی نوشته اگر کسی ببیند که حین پرواز به زمین می‌افتد زن خود را طلاق می‌دهد و زنی دیگر می‌گیرد اما سقوط در خواب نمایانگر سقوط حرفه ای و شغلی است و گویای این واقعیت که برای ایجاد تحول با ناکامی رو به رو می شوبد. مجموعاً دیدن پرواز در خواب بد نیست و بهبود امور را نوید می‌دهد.

آنلی بیتون: اگر خواب ببینید با بال‌هایی سیاه پرواز می‌کنید، نشانه نومیدی است. اگر در حین پرواز سقوط کنید، علامت آن است که در زندگی فردی منحط و پست می‌شوید. اگر در حین پرواز از خواب بیدار شوید، علامت آن است که دیگر بار مقام و منزلت خود را بدست می‌آورید.

لیلا برایت: اگر در خواب ببینید که هنگام پرواز سقوط می‌کنید، یعنی روزهای سختی پیش رو دارید.

تعبیر خواب پرواز در آسمان
ابراهیم کرمانی گوید: اگر دید به آسمان بپرید، دلیل که حج کند. اگر دید از سرای خود به سرای مجهول بپرید، دلیل که اجل او نزدیک باشد و باید از گناه توبه کند.

لوک اویتنهاو می‌گوید: پرواز کردن: در آسمان‌ها: تجربیاتی شیرین

آنلی بیتون می‌گوید:
اگر خواب ببینید در اوج آسمان پرواز می‌کنید. نشانه آن است که در امر ازدواج با بدبخت‌هایی روبرو می‌شوید.
اگر خواب ببینید نزدیک به زمین پرواز می‌کنید، نشانه آن است که از بیماری و پریشانی نجات خواهید یافت.
اگر خواب ببینید در حین پرواز به خورشید نگاه می‌کنید، علامت آن است که بیهوده نگران هستید، زیرا در کارها به توفیق می‌رسید.
اگر خواب ببینید از کنار ماه و سیارات دیگر پرواز می‌کنید، دلالت بر قحطی و جنگ دارد.

تعبیر خواب داشتن بال و پر
ابراهیم کرمانی: اگر بیند پرها داشت، لیکن به خلاف پر مرغان، دلیل که بیمار شود و به نزدیک هلاک رسد و عاقبت شفا یابد. اگر دید از جائی به جائی پرواز نمود، دلیل که سفر نماید.

لوک اویتنهاو می‌گوید: داشتن بال: خوشبختی

لیلا برایت می‌گوید: اگر در خواب ببینید که بال و پر دارید و پرواز می‌کنید، بیانگر گرفتاری و دردسر است.

تعبیر خواب پرواز با هواپیما و بالن
لیلا برایت:
پرواز با هواپیما در خواب، نشانه‌ی ناامیدی و یأس است.
پرواز با بالن در خواب، نشانه‌ی آن است که به یکی از اهدافتان می‌رسید

تعبیر خواب پرواز کردن بر فراز مکانی مشخص
آنلی بیتون می‌گوید:
اگر خواب ببینید بر فراز آبی گل آلود پرواز می‌کنید، علامت آن است که دشمنان به دنبال فرصتی مناسب‌اند تا شما را بدام بیندازند، باید مراقب اطراف خود باشید.
اگر خواب ببینید بر فراز مکان‌هایی مخروبه پرواز می‌کنید، علامت آن است که در محیط‌های مأیوس کننده با بدبختی زندگی خواهید کرد.

همین دیشب خواب دیدم پرواز میکنم تعبیر خواب

در بخش بدون دسته بندی — admin @ 10:53 am

فوری به دنبال تعبیرش گشتم دانشمندان زیادی در مورد پریدن نوشتن شما هم اگر پنین خوابی را دیدید تعبیرش اینجاست

انسان‌هایی که چنین رویاهایی می‌بینند معمولا به خوبی از عهده اداره کردن زندگی خود برمی‌آیند. تصویر پرواز در رویا همچنین فشارهای درونی دیگری که ما را به پایین می‌کشند از قبیل نداشتن اعتماد به نفس، اضطراب و افسردگی را نشان می‌دهد. این جنبه منفی رویای پرواز است که نشان می‌دهد چگونه ما از ترس‌ها و آسیب‌های روحی درونی به وسیله جدا کردن احساسات و ذهن خود از واقعیت فرار می‌کنیم.

در اغلب موارد فرد به تنهایی پرواز می‌کند که این امر جنبه مستقل بودن را در پرواز نشان می‌دهد. اما به علت اینکه پرواز احساسات مثبت و مسرت بخش را نیز در بر دارد، شاید شامل تمایلات جسمانی نیز بشود. رویای پرواز همچنین رهایی از هنجارها و محدودیت‌های جامعه را نیز به تصویر می‌کشد.

(کتاب فرهنگ تفسیر رویا)

تعبیر خواب پرواز کردن
منوچهر مطیعی تهرانی گوید: پرواز در خواب نیکو است مگر این که مستقیم تا اعماق آسمان بالا بروید که دیگر زیر پای خود را نبینید. این را معبران بد دانسته‌اند و معتقدند که حیات بیننده خواب را خطری حتمی تهدید می‌کند. پریدن بیشتر سفرکردن تعبیر شده یا زن گرفتن. اما اگر دیدید که پرواز می‌کنید و از جایی برمی خیزید و به آرامی جای دیگر فرود می‌آیید تحول و دگر گونی در زندگی شما به وجود می‌آید که دل خواه است. اگر جای سبز و خرمی فرو آمدید از این تحول و دگر گونی سود می‌برید. گاه در خواب می‌بینید که پرواز می‌کنید اما می‌خواهید خود را به لبه دیوار یا بالای برج و یا نقطه دیگری برسانید و هر چه تلاش می‌کنید نمی‌توانید. این نشانه آن است که در تحولات آینده زندگی برای رسیدن به هدف‌های تعیین شده دچار مشکل و سختی می‌شوید و یا اصلاً نمی‌رسید.

تعبیر خواب پرواز در شب
مطیعی تهرانی: پرواز در شب تحولی است آمیخته به اندوه و غم یا سفری است که خستگی و رنج دارد و و سود ندارد.

تعبیر خواب سقوط در حین پرواز
مطیعی تهرانی: مجلسی نوشته اگر کسی ببیند که حین پرواز به زمین می‌افتد زن خود را طلاق می‌دهد و زنی دیگر می‌گیرد اما سقوط در خواب نمایانگر سقوط حرفه ای و شغلی است و گویای این واقعیت که برای ایجاد تحول با ناکامی رو به رو می شوبد. مجموعاً دیدن پرواز در خواب بد نیست و بهبود امور را نوید می‌دهد.

آنلی بیتون: اگر خواب ببینید با بال‌هایی سیاه پرواز می‌کنید، نشانه نومیدی است. اگر در حین پرواز سقوط کنید، علامت آن است که در زندگی فردی منحط و پست می‌شوید. اگر در حین پرواز از خواب بیدار شوید، علامت آن است که دیگر بار مقام و منزلت خود را بدست می‌آورید.

لیلا برایت: اگر در خواب ببینید که هنگام پرواز سقوط می‌کنید، یعنی روزهای سختی پیش رو دارید.

تعبیر خواب پرواز در آسمان
ابراهیم کرمانی گوید: اگر دید به آسمان بپرید، دلیل که حج کند. اگر دید از سرای خود به سرای مجهول بپرید، دلیل که اجل او نزدیک باشد و باید از گناه توبه کند.

لوک اویتنهاو می‌گوید: پرواز کردن: در آسمان‌ها: تجربیاتی شیرین

آنلی بیتون می‌گوید:
اگر خواب ببینید در اوج آسمان پرواز می‌کنید. نشانه آن است که در امر ازدواج با بدبخت‌هایی روبرو می‌شوید.
اگر خواب ببینید نزدیک به زمین پرواز می‌کنید، نشانه آن است که از بیماری و پریشانی نجات خواهید یافت.
اگر خواب ببینید در حین پرواز به خورشید نگاه می‌کنید، علامت آن است که بیهوده نگران هستید، زیرا در کارها به توفیق می‌رسید.
اگر خواب ببینید از کنار ماه و سیارات دیگر پرواز می‌کنید، دلالت بر قحطی و جنگ دارد.

تعبیر خواب داشتن بال و پر
ابراهیم کرمانی: اگر بیند پرها داشت، لیکن به خلاف پر مرغان، دلیل که بیمار شود و به نزدیک هلاک رسد و عاقبت شفا یابد. اگر دید از جائی به جائی پرواز نمود، دلیل که سفر نماید.

لوک اویتنهاو می‌گوید: داشتن بال: خوشبختی

لیلا برایت می‌گوید: اگر در خواب ببینید که بال و پر دارید و پرواز می‌کنید، بیانگر گرفتاری و دردسر است.

تعبیر خواب پرواز با هواپیما و بالن
لیلا برایت:
پرواز با هواپیما در خواب، نشانه‌ی ناامیدی و یأس است.
پرواز با بالن در خواب، نشانه‌ی آن است که به یکی از اهدافتان می‌رسید

تعبیر خواب پرواز کردن بر فراز مکانی مشخص
آنلی بیتون می‌گوید:
اگر خواب ببینید بر فراز آبی گل آلود پرواز می‌کنید، علامت آن است که دشمنان به دنبال فرصتی مناسب‌اند تا شما را بدام بیندازند، باید مراقب اطراف خود باشید.
اگر خواب ببینید بر فراز مکان‌هایی مخروبه پرواز می‌کنید، علامت آن است که در محیط‌های مأیوس کننده با بدبختی زندگی خواهید کرد.

مطلب قبلی »

Powered by Armin3D.com™ © 2004/2019 - All Rights reserved ® - Contact us